Historie oddílu

Oddíl Karate ve Vodňanech založil v roce 1994 Ivo Hoffman 1. Dan, který se sem přestěhoval z Českých Budějovic, kde cvičil pod vedením Ing. Václava Lišky 8.Dan. Oddíl karate od začátku úzce spolupracoval z oddílem Aikido a později se oba oddíly spojily v jeden klub s názvem Shingi Tai Klub Vodňany. Oddíl Karate se od počátku zabýval výukou tradičního pojetí karate a nikdo z  žáků neměl ambice věnovat se sportovnímu karate. Pod vedení Ivo Hoffmana jsme se začali pravidelně zúčastňovat seminářů převážně Ing. Václava Lišky 8.Dan a Shihana Takeji Ogawi 10.Dan. Jednu dobu jsme i dojížděli do Českých Budějovic , do oddílu  Václava Lišky. Od roku 1999 se začal Ivo Hoffman zúčasňovat několika armádních misí a tudíž oddíl předal svému žákovi Luďku Mannovi 3.Dan, který se stal stálicí oddílu a vede oddíl dodnes. V roce 2006 přišel do oddílu trenér Jiří Měkuta 1.Dan, který přinesl do oddílu sportovní pojetí karate. V roce 2007 zanikl Shingi Tai Klub Vodňany a oba oddíly karate i aikido se daly svojí cestou, přesto spolu stále úzce spolupracovaly a cvičily také ve stejné tělocvičně v Kulturnim domě ve Vodňanech. Oddíl aikido se začlenil pod Bohemia Aikikai a oddíl karate se v roce 2008 připojil jako satelitní oddíl pod TJ Karate České Budějovice, který vede Bc. Jiří Faktor 7.Dan a to pod názvem Karate–do Vodňany. V úzké spolupráci s nyní již mateřským oddílem z Českých Budějovic jsme začaly postupně získávat medailové úspěchy v kraji později i na národních a mezinárodních závodech. V roce 2010 zaniká oddíl aikido. Koncem roku 2010 byla ukončena spolupráce s trenérem a metodikem Jiřím Měkutou, a s ním odešlo část členů.  V našem oddíle se výrazně pročistil vzduch a mohli jsme se tudíž opět vrátit ke koncepci, kde sportovní úspěchy nejsou jediným cílem. Vznikl pro pokročilejší žáky samostatný oddíl kde se učí mimo jiné i vnitřní Karate. Oddíl se věnuje i dalším společným volnočasovým aktivitám a funguje spíše jako kroužek  kde se všichni navzájem podporují. Začátkem roku 2023 jsme se přesunuly z tělocvičny v kůlturním domě do nové tělocvičny ve víceůčelové hale ve Vodňanech. pro rozvoj pohybových dovedností vznikly dva oddíly sportovní přípravky a pro dospělé kruhový trénink.

Fotka s T. Ogawou 9.Dan někdy z roku 1998 :-)